• Sezon ślubny w pełni – uzyskaj online odpis aktu małżeństwa
  Małżeństwo to oczywiście same przyjemności, ale… i kilka formalności. Nasze zadanie w tym związku? Ułatwiać!

 • Grafik dyżurów konsularnych Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie
  Harmonogram obejmuje czerwiec i lipiec 2019 r.

 • Jeszcze więcej zniżek dla dużej rodziny
  Dzisiaj z tradycyjnej Karty Dużej Rodziny korzysta ok. 2,58 mln osób – to prawie 3 razy więcej niż w 2015 r. Mobilna KDR, poszerzenie katalogu osób, którym Karta przysługuje, a także – dzięki wsparciu NGO – większa liczba partnerów i miejsc oferujących zniżki. – Chcemy dalej rozwijać KDR, ogłosiliśmy właśnie konkurs na pozyskanie partnera do obsługi Karty Dużej Rodziny – mówi minister Bożena Borys-Szopa.

 • Mieszkania dla powracających z zagranicy – nabór wniosków do 2 lipca
  Program Gdańskie Mieszkania dla Powracających z zagranicy jest pierwszym programem w Gdańsku i jednym z nielicznych w Polsce, pomagającym osobom przebywającym za granicą zainteresowanym powrotem do kraju. Celem Programu jest zachęcenie rodzin do zamieszkania i podjęcia pracy w Gdańsku.

 • Zabierz zdrowie na wakacje
  Na wakacjach może zdarzyć się wszystko – od niezapomnianych wrażeń i przygód życia, po mniej przyjemne atrakcje… takie jak kontuzje wymagające natychmiastowej lekarskiej interwencji. Aby nie narażać się na dodatkowe koszty zagranicą, warto mieć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jak ją zdobyć? Przez Internet.

 • Rekordowo niskie bezrobocie w maju
  Szacowana przez MRPiPS stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w maju br. 5,4 proc. i była o 0,7 pkt proc. niższa niż rok temu. – Co ważne, począwszy od 1991 r., nigdy wskaźnik bezrobocia w maju nie był niższy niż w maju br. Po raz ostatni niższą stopę bezrobocia odnotowano we wrześniu 1990 r. i wyniosła ona wówczas 5,0 proc. – mówi minister Bożena Borys-Szopa.

 • Nowy start w Małopolsce
  Planujesz powrót do kraju? Nie wiesz jak wykorzystać doświadczenie zdobyte za granicą? Program „Nowy start w Małopolsce” dedykowany osobom chcącym wrócić z emigracji, oferuje konkretną pomoc w znalezieniu pracy. Aplikować można już dziś.

 • 500+ na każde dziecko od 1 lipca
  Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy, zgodnie z którą prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci do 18. roku życia.

 • Urząd zadzwoni do Obywatela
  Czekasz na dokumenty z urzędu? Załatwiasz jakąś sprawę i chcesz, by urzędnik poinformował Cię, że wszystko jest gotowe? Chcesz, by urząd przypomniał Ci, że Twój dowód osobisty wkrótce straci ważność? Dzięki powstającemu właśnie Rejestrowi Danych Kontaktowych (RDK) to będzie możliwe.

 • Checklist – przedsiębiorco, o tym musisz pamiętać
  Nieważne, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy Twoja firma to kilka osób, musisz pamiętać o cyberbezpieczeństwie. Niezależnie od profesji i sektora – wdrażacie i stosujecie nowe technologie. Podpowiadamy, jak to robić bezpiecznie.

 • Aplikacja mObywatel – warto ją mieć
  Ponad ćwierć miliona Polaków zainstalowało i korzysta z aplikacji mObywatel. Jeśli nie ma Cię w tej grupie, ściągnij ją na swój telefon. Jest bezpłatna i bezpieczna. A przede wszystkim – przydaje się.

 • Płaca minimalna w górę
  2450 złotych w 2020 roku – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedkłada Radzie Ministrów propozycję minimalnego wynagrodzenia.

 • Strony: 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17