• Przywrócenie połączeń lotniczych (z ograniczeniami)
  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 1050 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 czerwca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 30 czerwca br. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 17 czerwca 2020 r.

 • Koronawirus – zmiany na granicy
  Od północy z 12 na 13 czerwca br. zakończone zostały kontrole graniczne na całym odcinku granicy wewnętrznej. Zniesienie kontroli granicznej na granicy wewnętrznej to także zniesienie kontroli sanitarnej i brak obowiązku kwarantanny. Obostrzenia, w tym ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski oraz kwarantanna, wciąż obowiązują na granicy zewnętrznej UE.

 • Planowany lot czarterowy z Londynu do Warszawy
  Polskie Linie Lotnicze LOT planują zorganizowanie kolejnego lotu czarterowego z Wielkiej Brytanii do Polski. Lot planowany jest 21 czerwca z lotniska Londyn Heathrow do Warszawy.

 • Centrum Informacji Konsularnej
  Zadaniem Centrum jest udzielanie odpowiedzi na Państwa ogólne pytania z zakresu spraw konsularnych (przede wszystkim paszportowych i prawnych, w tym z zakresu stanu cywilnego).

 • Przedłużenie zakazu ruchu lotniczego
  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 czerwca 2020 roku przedłuża okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych do 16 czerwca br.

 • Stopniowe przywracanie normalnego trybu pracy przez polskie konsulaty w Wielkiej Brytanii
  W związku z decyzją brytyjskiego rządu o obniżeniu stopnia zagrożenia pandemią koronawirusa i łagodzeniem obowiązujących obostrzeń urzędy konsularne RP w Zjednoczonym Królestwie przygotowują się do stopniowego przywrócenia normalnego trybu pracy.

 • Głosowanie za granicą w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r.
  Zgodnie z postanowieniem Marszałka Sejmu RP z dnia 3 czerwca 2020 r. w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wybory odbędą się w niedzielę, 28 czerwca 2020 r. w godz. 7.00-21.00.

 • Szwecja - wizyty paszportowe w konsulacie
  Zapisy na sprawy paszportowe odbywają się poprzez www.e-konsulat.gov.pl Kalendarz zapisów na kolejny tydzień udostępniany jest raz w tygodniu, co środę około godz. 11.00-11.30.

 • Aktualna informacja dla podróżujących w związku z koronawirusem Covid-19
  Sytuacja epidemiologiczna we Włoszech w związku z koronawirusem Covid-19

 • Zmiana organizacji pracy urzędów konsularnych w Hiszpanii - COVID-19
  Stosując się do zaleceń władz Hiszpanii w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną ograniczamy przyjmowanie interesantów przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Madrycie i Konsulat Generalny RP w Barcelonie.

 • Konkurs Historyczny Ministra Spraw Zagranicznych na najlepsze publikacje promujące historię Polski i historię polskiej dyplomacji
  Minister Spraw Zagranicznych ogłasza konkurs na najlepszą publikację obcojęzyczną promującą historię Polski i najlepszą publikację w języku polskim z zakresu historii polskiej dyplomacji, które zostały wydane w roku 2019. Historycy mogą zgłaszać swoje prace do 31 sierpnia 2020 r.

 • Ważna informacja w sprawie ewentualnego lotu do Polski ze Szwecji
  PLL LOT rozważa organizację specjalnego rejsu w dniu 7 czerwca 2020 r., na zasadach komercyjnych, o ile zgłosi się wystarczająca liczba chętnych.

 • Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23