• Studiujesz? ELA powie Ci, ile zarabiają Twoi starsi koledzy
  ELA to skarbnica rzetelnych danych na temat wysokości pensji absolwentów polskich uczelni. Pokazuje nie tylko, ile zarabia się po studiach, ale również jak długo młodzi ludzie szukają pracy, czy w jakiej formie są zatrudniani.

 • Wskaźnik bezrobocia w czerwcu najniższy od 28 lat
  Pod koniec czerwca br. liczba bezrobotnych w Polsce wyniosła 878,4 tys. Na przestrzeni ostatnich 28 lat wskaźnik bezrobocia nie osiągnął tak niskiego poziomu, jak obecnie – podkreśla minister Bożena Borys-Szopa.

 • Podróż za jeden uśmiech? Niekoniecznie – sprawdź auto, zanim je kupisz
  W trakcie wakacji wypatrzyliście auto swoich marzeń? Nie dajcie ponieść się emocjom. Sprawdźcie, czy ujedzie dalej niż na złomowisko.

 • Mieszkam za granicą, czy dostanę „500+”? Odpowiadamy
  Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”? Odpowiedź jest tylko jedna – nie.

 • Sesja poświęcona handlowi między Wielką Brytanią a Polską w kontekście nadchodzącego brexitu
  W dniu 27 czerwca 2019 r. w ramach polsko-brytyjskiego Forum Gospodarczego (BTI), którego współorganizatorem było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, odbyła się specjalna sesja poświęcona handlowi między Wielką Brytanią a Polską w kontekście nadchodzącego brexitu.

 • Składasz wniosek o „500+”? Uważaj na internetowych oszustów
  Czekacie na 500+ na pierwsze dziecko? Postawcie na wygodę i oszczędność czasu – złóżcie wniosek przez Internet. Nie korzystajcie z pośredników, nie dajcie się naciągnąć oszustom. Poradzicie sobie sami.

 • Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zostań studentem pionierskiego kierunku!
  Takich studiów jeszcze nie było! W październiku na Politechnice Warszawskiej ruszają studia inżynierskie (I stopnia) na kierunku cyberbezpieczeństwo. Ich program został opracowany razem z nami, czyli we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicka Siecią Komputerową (NASK). To ostatnie dni rekrutacji.

 • Polska będzie 4. najszybciej rozwijającym się krajem świata
  Według najnowszej prognozy OECD, w 2019 r. Polska będzie 4. najszybciej rozwijającym się krajem świata. Pod względem tempa wzrostu PKB, będą nas wyprzedzać tylko 3 kraje: Indie (prognoza 7,16%), Chiny (6,2%) i Indonezja (5,07%).

 • W ciągu blisko 4 lat rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził setki zmian korzystnych dla biznesu
  W sumie – w ciągu blisko czterech lat - rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził setki zmian korzystnych dla biznesu, szczególnie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nasze inicjatywy – m.in. 100 zmian dla firm, w tym ustawa o zarządzie sukcesyjnym, Konstytucja Biznesu, Pakiet MŚP czy Mały ZUS – to realne ułatwienia, oszczędności i przywileje dla biznesu.

 • Sezon ślubny w pełni – uzyskaj online odpis aktu małżeństwa
  Małżeństwo to oczywiście same przyjemności, ale… i kilka formalności. Nasze zadanie w tym związku? Ułatwiać!

 • Grafik dyżurów konsularnych Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie
  Harmonogram obejmuje czerwiec i lipiec 2019 r.

 • Jeszcze więcej zniżek dla dużej rodziny
  Dzisiaj z tradycyjnej Karty Dużej Rodziny korzysta ok. 2,58 mln osób – to prawie 3 razy więcej niż w 2015 r. Mobilna KDR, poszerzenie katalogu osób, którym Karta przysługuje, a także – dzięki wsparciu NGO – większa liczba partnerów i miejsc oferujących zniżki. – Chcemy dalej rozwijać KDR, ogłosiliśmy właśnie konkurs na pozyskanie partnera do obsługi Karty Dużej Rodziny – mówi minister Bożena Borys-Szopa.

 • Strony: 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17