• Konkurs na stanowisko Kierownika Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Kopenhadze
  Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą ogłosił ponownie konkurs na stanowisko Kierownika Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Kopenhadze. Termin składania aplikacji upływa 24 lipca 2019 r.

 • Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach CEF2 – Łącząc Europę
  Wsparcie sieci 5G, podłączenie do bardzo szybkiego internetu dla lokalnych centrów społeczno-gospodarczych to niektóre z celów instrumentu Connecting Europe Facility na lata 2021-2027 (CEF 2).

 • "Polska jest w Tobie” – 250 młodych ludzi z całego świata przyleci do Polski, by poznać kraj przodków
  Intensywna nauka języka polskiego, zwiedzanie największych polskich miast, poznawanie miejsc istotnych dla polskiej historii i kultury, udział w licznych warsztatach i szkoleniach, pokazy filmów poświęconych historii Polski, spotkania z Powstańcami Warszawskimi oraz władzami RP – to wszystko czeka na ponad 250 uczestników pilotażowego projektu „Polska jest w Tobie”.

 • Gov.pl coraz bardziej popularny
  Brytyjczycy mają gov.uk, Szwedzi – government.se, Holendrzy – gov.nl, Francuzi gouvernement.fr, a my Gov.pl. Jak pokazują statystyki Polacy coraz chętniej korzystają z rodzimego portalu. Tylko w pierwszych sześciu miesiącach tego roku odwiedziło go 10 mln użytkowników.

 • Zmiany w świadczeniu „Dobry start” – sprawdź
  Od 1 lipca można składać online wnioski o świadczenie „Dobry start”. Do tej pory Polacy złożyli ich już ponad milion. Uwaga, jeszcze w tym roku czekają nas spore zmiany. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia rozszerzający krąg osób uprawnionych do świadczenia o uczniów szkół dla dorosłych i policealnych.

 • Bądź gotowy dziś do drogi
  Smartfony, tablety, laptopy towarzyszą nam praktycznie na każdym kroku, także w podróży. Dlatego przed wakacyjnym wyjazdem warto zadbać o ich bezpieczeństwo, a szczególnie o bezpieczeństwo danych, które w nich przechowujemy.

 • Dyżur konsularny w Birmingham - 12-13 lipca 2019 r.
  Uprzejmie informujemy, że w dniach 12-13 lipca 2019 r. (piątek-sobota) odbędzie się dyżur konsularny w Birmingham. Adres: Bordesley Street, Birmingham B 5 5PH, Polish Millenium House.

 • Robiłeś już trudniejsze rzeczy, czyli o funduszach dla przedsiębiorców
  Szukasz sposobu, by rozwinąć swój biznes? Planujesz stworzyć i wprowadzić na rynek nowy produkt? A może dopiero masz w głowie właśnie ten pomysł, na który nie wpadł jeszcze nikt przed Tobą? Mogą Cię w tym wesprzeć Fundusze Europejskie.

 • Nowa forma czasowej rejestracji
  11 lipca 2019 r. wchodzą w życie przepisy nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, wprowadzające nową formę czasowej rejestracji pojazdów - profesjonalną rejestrację pojazdów.

 • Szkoła jutra już dziś. Konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji.
  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Szkoła jutra już dziś” organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

 • Zaproszenie dla Polonii do Narodowego Czytania w Rzymie
  W dniu 7 września br. odbędzie się kolejna, ósma już edycja Narodowego Czytania, organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. Jej celem jest rozpowszechnianie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa wśród Polaków i Polonii.

 • Mądry rodzic przed szkodą
  Internet jest prawdziwą kopalnią wiedzy, nowinek i ciekawostek, ale też szkodliwych treści. A któż jest bardziej ciekawy świata niż dzieci? Rodzicu, sprawdź co warto zrobić, by mądrze kontrolować aktywność swoich pociech w sieci.

 • Strony: 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17