• Wskaźnik bezrobocia w czerwcu najniższy od 28 lat
  Pod koniec czerwca br. liczba bezrobotnych w Polsce wyniosła 878,4 tys. Na przestrzeni ostatnich 28 lat wskaźnik bezrobocia nie osiągnął tak niskiego poziomu, jak obecnie – podkreśla minister Bożena Borys-Szopa.

 • Podróż za jeden uśmiech? Niekoniecznie – sprawdź auto, zanim je kupisz
  W trakcie wakacji wypatrzyliście auto swoich marzeń? Nie dajcie ponieść się emocjom. Sprawdźcie, czy ujedzie dalej niż na złomowisko.

 • Mieszkam za granicą, czy dostanę „500+”? Odpowiadamy
  Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”? Odpowiedź jest tylko jedna – nie.

 • Sesja poświęcona handlowi między Wielką Brytanią a Polską w kontekście nadchodzącego brexitu
  W dniu 27 czerwca 2019 r. w ramach polsko-brytyjskiego Forum Gospodarczego (BTI), którego współorganizatorem było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, odbyła się specjalna sesja poświęcona handlowi między Wielką Brytanią a Polską w kontekście nadchodzącego brexitu.

 • Składasz wniosek o „500+”? Uważaj na internetowych oszustów
  Czekacie na 500+ na pierwsze dziecko? Postawcie na wygodę i oszczędność czasu – złóżcie wniosek przez Internet. Nie korzystajcie z pośredników, nie dajcie się naciągnąć oszustom. Poradzicie sobie sami.

 • Bezpieczeństwo przede wszystkim. Zostań studentem pionierskiego kierunku!
  Takich studiów jeszcze nie było! W październiku na Politechnice Warszawskiej ruszają studia inżynierskie (I stopnia) na kierunku cyberbezpieczeństwo. Ich program został opracowany razem z nami, czyli we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicka Siecią Komputerową (NASK). To ostatnie dni rekrutacji.

 • Polska będzie 4. najszybciej rozwijającym się krajem świata
  Według najnowszej prognozy OECD, w 2019 r. Polska będzie 4. najszybciej rozwijającym się krajem świata. Pod względem tempa wzrostu PKB, będą nas wyprzedzać tylko 3 kraje: Indie (prognoza 7,16%), Chiny (6,2%) i Indonezja (5,07%).

 • W ciągu blisko 4 lat rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził setki zmian korzystnych dla biznesu
  W sumie – w ciągu blisko czterech lat - rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził setki zmian korzystnych dla biznesu, szczególnie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Nasze inicjatywy – m.in. 100 zmian dla firm, w tym ustawa o zarządzie sukcesyjnym, Konstytucja Biznesu, Pakiet MŚP czy Mały ZUS – to realne ułatwienia, oszczędności i przywileje dla biznesu.

 • Sezon ślubny w pełni – uzyskaj online odpis aktu małżeństwa
  Małżeństwo to oczywiście same przyjemności, ale… i kilka formalności. Nasze zadanie w tym związku? Ułatwiać!

 • Grafik dyżurów konsularnych Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie
  Harmonogram obejmuje czerwiec i lipiec 2019 r.

 • Jeszcze więcej zniżek dla dużej rodziny
  Dzisiaj z tradycyjnej Karty Dużej Rodziny korzysta ok. 2,58 mln osób – to prawie 3 razy więcej niż w 2015 r. Mobilna KDR, poszerzenie katalogu osób, którym Karta przysługuje, a także – dzięki wsparciu NGO – większa liczba partnerów i miejsc oferujących zniżki. – Chcemy dalej rozwijać KDR, ogłosiliśmy właśnie konkurs na pozyskanie partnera do obsługi Karty Dużej Rodziny – mówi minister Bożena Borys-Szopa.

 • Mieszkania dla powracających z zagranicy – nabór wniosków do 2 lipca
  Program Gdańskie Mieszkania dla Powracających z zagranicy jest pierwszym programem w Gdańsku i jednym z nielicznych w Polsce, pomagającym osobom przebywającym za granicą zainteresowanym powrotem do kraju. Celem Programu jest zachęcenie rodzin do zamieszkania i podjęcia pracy w Gdańsku.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15