• Zamelduj się i miej to na piśmie (elektronicznym)
  #zostanwdomu i zamelduj się w nim online. To możliwe od dawna. Od dziś od ręki możecie też zdobyć dokument potwierdzający zameldowanie.

 • Akcja „Poland at your home"
  Inicjatywa Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Poland at your home” / „Polska w Twoim domu” ma na celu zachęcenie środowisk polonijnych i polskich za granicą, szczególnie dzieci i młodzież polskiego pochodzenia, do korzystania z ogólnodostępnych bezpłatnych programów edukacyjnych i kulturalnych online. Oferta została przygotowana na podstawie wkładów z instytucji państwowych, rządowych i pozarządowych. Akcję zapoczątkował wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk.

 • Kontrola na granicy przedłużona o kolejne 10 dni - do 13 maja br.
  Minister Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącego kontroli na granicy wewnętrznej. Kontrola zostaje przedłużona do 13 maja br.

 • Nowe zasady kwarantanny po przekroczeniu granicy
  Od 4 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych (nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej) albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym.

 • Koronawirus - informacje dla podróżnych
  Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej zostaje przedłużona do 13 maja br. Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Nadal będą prowadzone kontrole w portach morskich i na lotniskach. Zostają również utrzymane ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski.

 • 2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Zachęcamy również do zapoznania się z przygotowanym przez MSWiA miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”.

 • Koronawirus - informacje dla podróżujących z i przez Francję
  W celu przeciwdziałania epidemii COVID-19 zostały zawieszone międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe z i do Polski. Przedstawiamy zalecenia dla osób będących w trakcie podróży i planujących powrót do kraju.

 • Tymczasowy profil zaufany – już jest!
  Chcesz załatwiać online sprawy urzędowe, ale nie masz konta w banku, który umożliwia założenie profilu zaufanego (PZ)? Nie chcesz lub nie masz jak udać się do punktu potwierdzającego PZ? Już nie musisz się martwić! Załóż tymczasowy profil zaufany, a z urzędnikiem spotkaj się online.

 • Powrót z Niemiec do Polski
  15 marca 2020 r. Polska przywróciła kontrole graniczne na wszystkich granicach i ograniczyła możliwość wjazdu na swoje terytorium dla cudzoziemców. Międzynarodowy osobowy transport kolejowy i lotniczy z Polską został zawieszony. Dla ruchu osobowego między Niemcami a Polską otwartych jest 10 przejść dla pojazdów oraz 4 przejścia piesze.

 • BREXIT – Informacja o stosowaniu przepisów o podatkach dochodowych w okresie przejściowym
  Okres przejściowy dla podatników podatków bezpośrednich wiąże się z czasowym utrzymaniem bieżącego stanu prawnego

 • Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja Polska"
  Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Moja Polska” organizowanym w ramach obchodów 4. edycji Polish Heritage Days.

 • Zmiany dot. systemu aplikowania o settled status w związku z epidemią
  Zmiany dot. systemu aplikowania o settled status w związku z epidemią

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21