• Konkurs „Moje najciekawsze spotkanie z Polską online"
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Polska w Twoim Domu”, której celem jest wspieranie domowej aktywności edukacyjnej online i zachęcanie Polonii i osób polskiego pochodzenia do organizowania w jej ramach spotkań z Polską i polską kulturą na odległość.

 • Zawieszenie połączeń lotniczych
  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 909 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych - do 6 czerwca br. oraz w odniesieniu lotów krajowych - do 31 maja br.

 • Najczęściej zadawane pytania w sprawie nowych zasad dotyczących przekraczania granic
  W związku z nowymi przepisami dot. przekraczania granic, zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania.

 • Nowe zasady przekraczania granicy
  Minister Mariusz Kamiński podpisał zmianę rozporządzenia w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych.

 • Informacja w jaki sposób należy zgłaszać chęć powrotu do Polski z Wielkiej Brytanii lotem czarterowym
  Informacja w jaki sposób należy zgłaszać chęć powrotu do Polski z Wielkiej Brytanii lotem czarterowym

 • Koronawirus – zasady kwarantanny od 16 maja b.r.
  Od 16 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub państwie UE i EOG oraz w celu pobierania nauki RP lub państwie sąsiadującym, w tym także dla opiekunów uczniów i dziec

 • Nowe zasady kwarantanny po przekroczeniu granicy
  Od 4 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych (nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej) albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym.

 • Informacja w jaki sposób zgłaszać chęć powrotu do Polski z Nowego Jorku
  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem bezpośrednim powrotem z Nowego Jorku do Polski, informujemy, że Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku uruchomił adres e-mail specjalnie dedykowany zapisom na ewentualne kolejne rejsy czarterowe LOT-u z Nowego Jorku do Warszawy.

 • Kontrola na granicy przedłużona do 12 czerwca br.
  Polska zdecydowała o przedłużeniu kontroli granicznej o następne 30 dni – do 12 czerwca br. Szef MSWiA Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia w tej sprawie.

 • ABC kwarantanny
  Zapobiegaj rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Przestrzegaj kwarantanny. Od Twojego zachowania zależy bezpieczeństwo innych!

 • Zakaz ruchu lotniczego przedłużony do 23 maja
  W Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod poz. 826 zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Rozporządzenie przedłuża zakaz ruchu lotniczego w Polsce do 23 maja 2020 roku.

 • Zamelduj się i miej to na piśmie (elektronicznym)
  #zostanwdomu i zamelduj się w nim online. To możliwe od dawna. Od dziś od ręki możecie też zdobyć dokument potwierdzający zameldowanie.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20