• Rekordowo niskie bezrobocie w maju
  Szacowana przez MRPiPS stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w maju br. 5,4 proc. i była o 0,7 pkt proc. niższa niż rok temu. – Co ważne, począwszy od 1991 r., nigdy wskaźnik bezrobocia w maju nie był niższy niż w maju br. Po raz ostatni niższą stopę bezrobocia odnotowano we wrześniu 1990 r. i wyniosła ona wówczas 5,0 proc. – mówi minister Bożena Borys-Szopa.

 • Nowy start w Małopolsce
  Planujesz powrót do kraju? Nie wiesz jak wykorzystać doświadczenie zdobyte za granicą? Program „Nowy start w Małopolsce” dedykowany osobom chcącym wrócić z emigracji, oferuje konkretną pomoc w znalezieniu pracy. Aplikować można już dziś.

 • 500+ na każde dziecko od 1 lipca
  Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy, zgodnie z którą prawo do świadczenia 500 plus będą miały wszystkie dzieci do 18. roku życia.

 • Urząd zadzwoni do Obywatela
  Czekasz na dokumenty z urzędu? Załatwiasz jakąś sprawę i chcesz, by urzędnik poinformował Cię, że wszystko jest gotowe? Chcesz, by urząd przypomniał Ci, że Twój dowód osobisty wkrótce straci ważność? Dzięki powstającemu właśnie Rejestrowi Danych Kontaktowych (RDK) to będzie możliwe.

 • Checklist – przedsiębiorco, o tym musisz pamiętać
  Nieważne, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy Twoja firma to kilka osób, musisz pamiętać o cyberbezpieczeństwie. Niezależnie od profesji i sektora – wdrażacie i stosujecie nowe technologie. Podpowiadamy, jak to robić bezpiecznie.

 • Aplikacja mObywatel – warto ją mieć
  Ponad ćwierć miliona Polaków zainstalowało i korzysta z aplikacji mObywatel. Jeśli nie ma Cię w tej grupie, ściągnij ją na swój telefon. Jest bezpłatna i bezpieczna. A przede wszystkim – przydaje się.

 • Płaca minimalna w górę
  2450 złotych w 2020 roku – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedkłada Radzie Ministrów propozycję minimalnego wynagrodzenia.

 • Jakie prawa ma… mama?
  Jakie prawa przysługują kobiecie w ciąży i po urodzeniu dziecka, z jakiego wsparcia może korzystać świeżo upieczona mama, jaki urlop jej przysługuje? W naszym krótkim przewodniku odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

 • Szybsza pomoc z urzędu pracy - Prezydent podpisał ustawę
  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o promocji zatrudnienia, zgodnie z którą powiatowe urzędy pracy nie będą już musiały ustalać profilu pomocy dla każdego bezrobotnego.

 • Siedem pytań i odpowiedzi o Rodzina 500+
  Co się zmieni w rozszerzonym programie Rodzina 500+? Na siedem, najważniejszych pytań w tej sprawie odpowiadamy poniżej.

 • Cło, VAT i akcyza w kontekście brexitu – zaproszenie na seminarium
  Zapraszamy na seminarium „Obrót towarowy z krajami spoza UE – cła, VAT i akcyza w kontekście potencjalnego Brexitu” które odbędzie się o godzinie 10:00 w dniu 23 maja 2019 r., w centrum szkoleniowym Sienna Training Center, mieszczącym się przy ul. Siennej 73 w Warszawie.

 • Witrualne targi pracy "Discover Poland! Work with us"
  29 maja 2019 r. odbędą się wirtualne targi pracy organizowane przez EURES w ramach Europejskich Dni Pracy skierowane do polskich pracodawców, obywateli państw członkowskich UE lub EFTA oraz Polaków, którzy wyemigrowali do pracy za granicą i myślą o powrocie do kraju.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8