UP Gdańsk - Pierwsze w Polsce Centrum Pracy dla Seniorek i Seniorów Gdańskiego Urzędu Pracy otwarte

W Gdańsku jest ich dziś ponad 120 tys., w przyszłości będzie jeszcze więcej. Mowa o osobach starszych, powyżej 60. roku życia, które w zdecydowanej większości i wbrew stereotypom wciąż chcą pozostać aktywne zawodowo, społecznie i kulturalnie.

To właśnie z myślą o nich 11 października uruchomiony został punkt Praca dla Seniorek i Seniorów. Jego działalność zainaugurował, w otoczeniu samych zainteresowanych, Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

- Jeszcze nie tak dawno praktycznie na każdym kroku mogliśmy zaobserwować tak zwany kult młodości - zauważa Paweł Adamowicz - Dziś jednak sytuacje zaczyna się wyraźnie zmieniać, zwłaszcza w obliczu malejącego bezrobocia. Dla pracodawców osoby starsze coraz częściej stają się pracownikami na wagę złota. Mogę to potwierdzić z własnego doświadczenia. W urzędzie miasta zatrudniam wielu dojrzałych pracowników, to naprawdę świetni fachowcy, a w życiu prywatnym osoby niezwykłe otwarte i zaangażowane. To właśnie dla takich gdańszczanach powstał ten punkt, jestem przekonany, że stanie się on prawdziwym centrum aktywności - dodaje.

Gdański Urząd Pracy, pomysłodawca i organizator punktu, nie zamierza jednak oferować seniorom wyłącznie ofert pracy. Osoby dojrzałe mają tu także znaleźć profesjonalne poradnictwo zawodowe, informację o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych, a także kompletną ofertę edukacyjną oraz profesjonalne wsparcie w postaci warsztatów czy spotkań eksperckich. Oferta punktu z pewnością będzie cieszyć się dużym powodzeniem.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Gdańskiego Urzędu Pracy.

Źródło: Gdański Urząd Pracy, 26.10.2018