Back

Dochodzenie roszczeń

Informacje zgodne ze stanem prawnym na dzień: 2021-02-25

W przypadku naruszenia naszych praw pracowniczych bądź problemów z uzyskaniem wynagrodzenia swoich praw można dochodzić w Irlandii poprzez Komisję ds. stosunków w miejscu pracy (Workplace Relations Commision - WRC).

Skargę obecnie należy składać przy użyciu formularza dostępnego on-line, w terminie do 6 miesięcy od daty zdarzenia (np. od dnia wypłaty wynagrodzenia, które nie zostało przez pracodawcę wypłacone). Ten limit czasowy może być przedłużony o kolejne 6 miesięcy, ale tylko pod warunkiem, że istnieje jakiś uzasadniony powód, dla którego skarga nie została złożona w podstawowym terminie.

Aktualizacja: Ministerstwo Spraw Zagranicznych


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.