Sobotni dyżur paszportowy w Londynie dla osób bez statusu osoby osiedlonej - 26 czerwca 2021 r.

W sobotę, 26 czerwca br. w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie odbędzie się dyżur konsularny dla osób bez statusu osoby osiedlonej.

Polski Bon Turystyczny - osoby uprawnione

Jeśli masz prawo do świadczenia wychowawczego, tzw. 500+, lub do dodatku wychowawczego albo złożyłeś wniosek o te świadczenia, a pracujesz poza granicami Polski, otrzymasz świadczenie w formie bonu.

Dyżur konsularny w Strasburgu

Wydział Konsularny Ambasady RP w Paryżu informuje o dyżurze konsularnym w Strasburgu zaplanowanym na 25 czerwca 2021 r.

Program „Dobry Start” na nowych zasadach

15 czerwca br. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zmieniającego zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022.

Ostatnie 50 dni na dowód przez internet

Od 2 sierpnia br. zniknie możliwość składania elektronicznych wniosków o dowód osobisty.

Tymczasowy będzie stały

W najbliższy czwartek wejdą ważne zmiany dotyczące profilu zaufanego, szczególnie jego tymczasowej wersji. Co się zmieni? Dlaczego będzie lepiej i prościej? Sprawdźcie.

Aktualne zasady i ograniczenia - kwarantanna i testy

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski ze strefy Schengen oraz spoza strefy Schengen.

Od 9 czerwca Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, w której rodzice mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Rodzice otrzymują Kartę niezależnie od tego, czy...

Rekrutacja do szkół polskich przy placówkach dyplomatycznych RP

Szkoły polskiej przy placówkach dyplomatycznych RP realizują uzupełniający program nauczania w zakresie szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego.

Rozpoczęły się zapisy na letnie kursy języka i kultury polskiej

Można się już zapisać na letni kurs języka i kultury polskiego w ramach programu „Letnie kursy NAWA” organizowany w formule zdalnej przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w dniach 3-24 lipca...

Portugalia - organizacja pracy Referatu Konsularnego

Wizyta w Konsulacie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu za pośrednictwem systemu e-Konsulat.

Rodzina 500+”. Rozpoczął się nowy okres świadczeniowy

Rok 2021 przyniósł zmiany w programie „Rodzina 500+” – od teraz prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. – Ten nowy okres świadczeniowy...

Cycling is My Superpower - Konkurs plastyczny dla dzieci z okazji Dnia Dziecka

Jeśli mieszkasz w Irlandii i chodzisz do klasy Senior Infants, 1st, 2nd lub 3rd Class i lubisz jeździć na rowerze oraz zajęcia plastyczne, ten konkurs jest dla Ciebie!

Trwa rekrutacja do szkół polskich przy placówkach dyplomatycznych RP

68 szkół polskich przy placówkach dyplomatycznych RP na całym świecie, Zespół Szkół w Atenach (Grecja) oraz 4 sekcje polskie w szkołach we Francji rekrutują obecnie uczniów na rok szkolny 2021/2022.

Jakie są zasady ustalania miejsca zamieszkania dla celów podatkowych?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 (Ministerstwo Finansów)   Objaśnienia dotyczą zasad ustalania miejsca zamieszkania dla celów podatkowych (rezydencji podatkowej) osób fizycznych w...

Mam niemieckie ubezpieczenie, polskie obywatelstwo, czy mogę zaszczepić się na Covid w Polsce, co powinienem zrobić?​

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 (Ministerstwo Zdrowia, Departament Lecznictwa) Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 realizowane są w Polsce na rzecz świadczeniobiorców w rozumieniu przepisów...

Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.