Formalności przed - Wielka Brytania Formalności przed - Wielka Brytania

Back

Brexit - czy istnieje ryzyko, że nie będzie można opuścić Wielkiej Brytanii bez paszportu?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 r.

"Nurtuje mnie pytanie o powrót do Polski samochodem po zakończeniu okresu przejściowego. Czy do powrotu do Polski wystarczy tylko dowód osobisty?"

Poza dokumentami pojazdu wymaganymi podczas kontroli, dowód osobisty powinien być wystarczającym dla potwierdzenia tożsamości do 1 października 2020 r.

Po tym terminie do podróży do i z Wielkiej Brytanii wymagany będzie paszport. O paszport można postarać się w polskiej ambasadzie.

Szybsza procedura paszportowa dotyczy paszportu tymczasowego. Informacje znajdzie Pan tutaj: https://londyn.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/paszporty/wydanie_paszportu_tymczasowego/wydanie_paszportu_tymczasowego

 


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.