Prawo do zasiłku chorobowego bez okresu wyczekiwania bezpośrednio po pracy za granicą

Zdarza się, że po zakończeniu zatrudnienia za zagranicą i tuż po podjęciu pracy w Polsce dopada nas choroba. Zasiłek chorobowy nie zawsze jednak może być wypłacany już od pierwszego dnia...

Porady psychologiczne i pobytowe dla Polaków w Rzymie

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Rzymie informuje o przywróceniu projektu porad psychologicznych i pobytowych dla Polaków w Rzymie.

II ŚWIATOWE POLONIJNE MISTRZOSTWA ŻEGLARSKIE

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski, Pomorski Związek Żeglarski oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni zapraszają do udziału w II Światowych...

Statement of Liability w Irlandii

Statement of Liability to ostateczny i całościowy przegląd zobowiązań podatkowych za dany rok rozliczeniowy.

Wielcy Polacy, o których powinien usłyszeć świat

JAN ROMAN BYTNAR, ps. „Rudy”, „Czarny”, „Janek”, „Krokodyl”, „Jan Rudy”.

Konkurs na najlepsze publikacje promujące historię Polski i historię polskiej dyplomacji

Do konkursu można zgłaszać wyłącznie publikacje książkowe, zarówno monografie naukowe, jak i publikacje popularno - naukowe i edycje źródeł – w których liczba autorów nie przekracza trzech.

Jak złożyć wniosek do programu Anders NAWA - webinarium dla młodzieży polonijnej

6 maja 2021 r. NAWA zorganizuje webinarium informacyjne dla młodzieży polonijnej zainteresowanej złożeniem wniosku do programu dla Polonii Anders NAWA.

Wyjazdowe dyżury konsularne

WKiP Rzym i KG RP Mediolan wznawiają wyjazdowe dyżury konsularne.

Cudzoziemcy: pobyt stały, obywatelstwo dla małżonka polskiego obywatela

Cudzoziemcy, w związku małżeńskim z polskim obywatelem, którzy przebywają w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy w związku z pozostawaniem w związku małżeńskim z obywatelem polskim, aby...

Majowe Święto Narodowe

Pierwsze dni maja od wielu lat kojarzą się Polakom z majówką, czyli długim weekendem. Jest to także czas, w którym obchodzimy kilka świąt, w tym Święto Narodowe Trzeciego Maja. Co świętujemy tego...

30 kwietnia – ostatni dzień na zeznanie PIT

Zeznania podatkowe PIT za 2020 r. trzeba złożyć do 30 kwietnia 2021 r. Można to zrobić przez usługę Twój e-PIT, system e-Deklaracje lub w formie papierowej.

Konkurs dla dzieci i młodzieży polonijnej

Zapraszamy dzieci i młodzież polonijną z Canberry, Queanbeyan i okolic do udziału w Konkursie Recytatorsko-Muzycznym.

Startuje 2. edycja “Latającej poradni online”

Projekt ma na celu przeprowadzenie szczegółowych badań diagnostycznych uczniów pod kątem psychologicznym, logopedycznym, fizjoterapeutycznym / integracji sensorycznej.

Odprawa ustawowa w Wielkiej Brytanii

Zwykle osoba zatrudniona w Wielkiej Brytanii u danego pracodawcy przez dwa lata lub dłużej nabywa uprawnienia do ustawowej odprawy. Są jednak sytuacje, które uniemożliwią jej otrzymanie.

Porady prawne dla Polaków

Konsulat Generalny RP w Mediolanie informuje o telefonicznych bezpłatnych poradach prawnych

Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.