1 marca Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się...

Obostrzenia utrzymane z wyłączeniem Warmii i Mazur

Od soboty osoby przyjeżdzające z Czech i Słowacji będzie obowiązywała kwarantanna. Również od 27 lutego zostanie wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką. Natomiast w województwie...

E-wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Aby zarezerwować e-wizytę należy wybrać temat wideorozmowy „Emerytury i renty międzynarodowe".

Narodowe Centrum Kultury rozpoczęło nową serię vlogów „Przejrzysty Ojczysty”​!

Vlogi, przygotowywane wspólnie z Mateuszem Adamczykiem – popularyzatorem wiedzy o języku i vlogerem – opowiadają o języku kaszubskim; gwarach: poznańskiej, śląskiej, krakowskiej, podhalańskiej.

Wjazd i tranzyt przez Austrię

Aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące wjazdu i tranzytu przez Austrię.

Rejestracja do 5. edycji biegu „Polish Run” otwarta!

Jak co roku zapraszamy do udziału całe środowisko Polonii i jej międzynarodowych przyjaciół, przedstawicieli świata instytucji europejskich, dyplomatów i mieszkańców Belgii.

Informacja o planowanych dyżurach paszportowych na I połowę 2021 r.

W związku z decyzją o otwarciu granicy WA dla mieszkańców Sydney, Konsul RP planuje dyżur paszportowy w Perth w drugiej połowie marca.

Zapraszamy do udziału w V edycji Polish Heritage Days!

W tym roku tematem przewodnim akcji jest świętowanie wartości wspólnotowych oraz solidarności i potencjału pomocowego Polonii i Polaków w Wielkiej Brytanii.

Pakiet mieszkaniowy to sposób na poprawę sytuacji mieszkaniowej Polaków

MRPiT przygotowało specjalne przepisy, które mają poprawić życie Polaków, pod względem sytuacji mieszkaniowej. Ustawa została podpisana przez Prezydenta. Obecnie czeka jedynie na publikacje w...

Zmiana organizacji pracy Referatu Konsularnego

Od 15 lutego br. Referat Konsularny Ambasady RP w Lizbonie częściowo przywraca obsługę bezpośrednią interesantów.

Szczepienie i test, a zwolnienie z kwarantanny wjazdowej

Kto jest zwolniony z obowiązku odbycia kwarantanny wjazdowej? GIS informuje o wyjątkach.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego z Konsulatem Generalnym RP w Toronto

Konsulat Generalny RP w Toronto z Partnerami serdecznie zaprasza młodszych i starszych do udziału w wirtualnych obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, które odbędą się 20 lutego...

Wielcy Polacy, o których powinien usłyszeć świat

ORPEG rozpoczął prezentację nietuzinkowych postaci w historii Polski. Być może spośród nich szkoły polonijne wybiorą patronów dla swoich placówek.

Na jakie zawody będzie zapotrzebowanie na rynku pracy?

Minister Edukacji i Nauki ogłosił w formie obwieszczenia prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Przekraczanie granicy UE przez obywateli Wielkiej Brytanii

Obywatele Zjednoczonego Królestwa od 1 stycznia 2021 r. stali się automatycznie obywatelami państw trzecich. Procedury odprawy granicznej stosowane przez Straż Graniczną wobec tej kategorii osób...

Przekraczanie granicy UK – UE: przydatne materiały

Francuska, jak i brytyjska administracja przygotowały materiały dotyczące nowych zasad przekraczania unijno – brytyjskiej granicy.

Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.