Powrót

Jak zamknąć self-employment z Polski? Jestem w Polsce od ponad dwóch lat i dopiero teraz przyszedł mi rachunek za składki insurance.

Witam jak zamknąć self-employment w Irlandii z Polski? Jestem w Polsce od ponad dwóch lat i dopiero teraz przyszedł mi rachunek za składki insurance.

Aby „zamknąć firmę” należy skontaktować sie z „Company Registration Office” www.cro.ie

W sytuacji gdy osoba tego nie zrobiła, będzie zobowiązana udowodnić, że nie prowadziła działalności gospodarczej przez ostatnie dwa lata.

W celu wyjaśnienia kwestii rachunku za Employers PRSI należy skontaktować się osobiście ze swoim lokalnym Revenue Office: www.revenue.ie

Informacje na temat zamknięcia firmy można znaleźć również na stronie:

http://www.cro.ie/ena/business-termination.aspx

Informacje na temat składek PRSI znaleźć można na stronie:

http://www.welfare.ie/EN/Publications/SW3/Pages/1Introduction.aspx

I teoretycznie jeżeli dana osoba nie zapłaci składek na ubezpieczenie to może być pociągnięta do odpowiedzialności na drodze sądowej.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.