Formalności przed - Wielka Brytania Formalności przed - Wielka Brytania

Powrót

Czy zbieranie payslipów jest rzeczywiście tak istotne? W Wielkiej Brytanii często nie przywiązuje się do nich wagi.

Czy zbieranie payslipów jest rzeczywiście tak istotne? W Wielkiej Brytanii często nie przywiązuje się do nich wagi.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 r.

Dokumenty takie jak P60, P45 i payslipy są dowodem podlegania ubezpieczeniu w Wielkiej Brytanii i dlatego mogą być ważne podczas składania wniosku o przyznanie prawa do świadczeń emerytalno-rentowych z wykorzystaniem sumowania okresów ubezpieczenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uznaje bowiem wszystkie okresy ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii, które potwierdzi tamtejsza instytucja ubezpieczeniowa.

W przypadku problemów z potwierdzeniem okresów ubezpieczenia, payslipy i dokumenty P60 i P45 stają się ważnym źródłem informacji w postępowaniu o przyznanie świadczeń emerytalno-rentowych i dlatego warto je zbierać.

Dokumenty te są również potrzebne do uzyskania formularza U1, czy potwierdzenia stażu pracy niezbędnego do nabycia uprawnień pracowniczych u polskiego pracodawcy (po przetłumaczeniu na język polski).


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.