Przeprowadzka Przeprowadzka

Powrót

Chcę wysłać moje rzeczy w ramach mienia przesiedleńczego samolotem, miesiąc przed moim powrotem. Muszę być na miejscu, żeby je odebrać, czy może to ktoś zrobić za mnie?

Chciałem wysłać moje rzeczy w ramach mienia przesiedleńczego drogą lotniczą, miesiąc przed moim powrotem. Czy muszę być na miejscu, żeby je odebrać, czy może to ktoś zrobić za mnie i przedstawić odpowiednie dokumenty?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 r.

Osoba trzecia może odebrać rzeczy przesłane w ramach mienia przesiedleńczego. Aby tego dokonać powinna posiadać upoważnienie wydane przez osobę przesiedlającą się.

Upoważnienie (najlepiej notarialne) powinno upoważniać konkretną osobę do odebrania określonych rzeczy według załączonej listy i do dokonania odprawy celnej.

Osoba przesiedlająca się powinna również przesłać spis przewożonych rzeczy i dokumenty potwierdzające prawo do zwolnienia z należności celnych.

Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Krajowa Informacja Skarbowa, pod numerami telefonów:

  • 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)
  • 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)
  • 48 22 330 03 30 (z zagranicy)

od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00

Dane teleadresowe KIS:

  • ul. Teodora Sixta 17
    43-300 Bielsko-Biała
    fax: 33 472 79 04
  • e-mail Kancelarii: kancelaria.kis@mf.gov.pl
  • ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (tu można przesyłać korespondencję związaną z interpretacjami)”.

Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.