Formalności przed - Wielka Brytania Formalności przed - Wielka Brytania

Powrót

"Twardy brexit" a mienie przesiedleńcze

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 r.

"Chciałbym przywieźć samochód z UK do Polski jako mienie przesiedleńcze i ubiegać się o zwolnienie z podatku akcyzowego. Proszę o poradę. Jak ubiegać się o zwolnienie z podatku akcyzowego w przypadku "twardego brexitu"? Proszę o pomoc w tej sprawie."

Bezumowne wyjście Wielkiej Brytanii z UE oznacza, że przywóz samochodu będzie traktowany tak jak przywóz z każdego innego kraju trzeciego, nienależącego do UE czy EFTA. Do 31 grudnia 2020 r. (do końca okresu przejsciowego) obowiązują dotychczasowe przepisy, tj. takie, które pozwalają na uzyskanie zwolnienia z akcyzy.


Wszystkie treści i materiały zamieszczane na portalu www.powroty.gov.pl, opracowywane przez grupę redakcyjną, mają charakter informacyjny. Redakcja portalu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były rzetelne i wiarygodne. Nie stanowią one wiążącej interpretacji przepisów prawnych.

W przypadku treści aktualizowanych przez współpracujących z serwisem powroty.gov.pl ekspertów z ministerstw i innych publicznych instytucji odpowiedzialność za przekazane informacje ponoszą ww. instytucje.