O POWROTACH

Emigracja oczami byłych i obecnych emigrantów

27.04.2017 Jakie są jej plusy i minusy? To pytanie zadaliśmy osobom, które wróciły już do Polski oraz tym, które nadal pozostają za granicą. Jakie są ich spostrzeżenia, za co cenią czas spędzony na emigracji, co bywa dla nich uciążliwe – sprawdźcie!

Zwyczaje wielkanocne w Europie - infografika

14.04.2017 Wielkanoc bywa różnorodnie świętowana, w zależności od kraju, a nawet regionu czy wręcz domu. Zwyczaje wielkanocne – takie jak święcenie pokarmów w Wielką Sobotę, uroczyste śniadanie w Niedzielę Wielkanocną czy Lany Poniedziałek są charakterystyczne dla Polski. Jakie inne zwyczaje wielkanocne są obecne w Europie?

Powrót z dzieckiem z emigracji – garść pomysłów, w jaki sposób ułatwić dziecku przeprowadzkę do Polski

27.03.2017 Oto kolejna porcja podpowiedzi jak wspierać Twoje dziecko podczas przygotowań do przeprowadzki i ułatwić mu ten pierwszy, najtrudniejszy okres zaraz po przyjeździe.

Plan powrotu do Polski z dziećmi w 5 krokach - video

01.02.2017 Planując powrót do kraju, zwykle skupiamy się na niezbędnych formalnościach. Tymczasem równie ważne jak dokumenty jest odpowiednie nastawienie psychiczne, zarówno rodzica jak i powracającego dziecka.
Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

MEDIA O POLONII

Ambasador RP: Polish Heritage Day jak St Patrick's Day

10.04.2017 W wywiadzie udzielonym Emito.net ambasador RP w Londynie prof. Arkady Rzegocki opowiedział, jak wyobraża sobie obchody Polish Heritage Day, który z inicjatywy polskiej placówki ma być zainagurowany w pierwszy weekend po Święcie 3 Maja. Ambasador ma nadzieję, że Polacy będą świętować polskość wraz z brytyjskimi sąsiadami i przyjaciółmi. Rozmawialiśmy też o wydarzeniach związanych z Brexitem.

Eurostat: bezrobocie w lutym w Polsce 5,3%

03.04.2017 Polska znalazła się na 7. pozycji wśród krajów europejskich o najniższej stopie bezrobocia. Wg Eurostatu w lutym br. wyniosła ona 5,3%.

Wielka Brytania: "„Nic o nas bez nas” – wywiad z ambasadorem Arkadym Rzegockim"

03.04.2017 Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Wielkiej Brytanii Arkady Rzegocki pod koniec marca udał się do Szkocji na kilkudniową wizytę. Dzień po ogłoszeniu artykułu 50 przez brytyjski rząd oraz dwa dni po zatwierdzeniu decyzji o kolejnym referendum niepodległościowym w Szkocji, serwis Emito pyta ambasadora o wpływ Brexitu na funkcjonowanie polskich placówek, o rozmowy polsko-szkockie oraz o sposoby na wzmacnianie Polonii w Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania: Rozpoczął się Brexit. Co to oznacza dla imigrantów?

30.03.2017 29 marca premier Wielkiej Brytanii Theresa May uruchomiła artykuł 50 Traktatu o Unii Europejskiej i tym samym formalnie rozpoczęła procedurę Brexitu. Jak to wpływa na sytuację Polaków w UK? Czy Brexit można jeszcze powstrzymać? Seria pytań i odpowiedzi, których udziela Kasia Sobiepanek z UKpolitics po polsku.
Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13