Wiadomości z mediów

Straż Graniczna: Komunikat dotyczący obywateli RP, posiadających równocześnie obywatelstwo innego państwa

26.04.2016 W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie wątpliwościami, co do zasad dokonywania odprawy granicznej przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli RP z podwójnym obywatelstwem, uprzejmie informujemy, że wymóg okazania funkcjonariuszom Straży Granicznej podczas kontroli granicznej polskiego dokumentu paszportowego lub odpowiednio dowodu osobistego dotyczy wszystkich obywateli polskich.

Program POLONIUM zaprasza polskich badaczy do współpracy z Francją

25.04.2016 Polscy naukowcy wszystkich specjalności mogą do 3 czerwca zgłaszać udział w polsko-francuskim programie POLONIUM, wspieranym finansowo przez partnerów z obu krajów. Program koordynują polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) oraz - po stronie Francji - Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań oraz MSZ.

Wielka Brytania: Polski egzamin A-Level zachowany

25.04.2016 Brytyjskie Ministerstwo Edukacji poinformowało, że język polski będzie utrzymany jako przedmiot egzaminacyjny na brytyjskiej maturze A-Level. O zachowanie egzaminu od ponad roku zabiegała Polska Macierz Szkolna przy wsparciu Ambasady i masowej mobilizacji Polaków zamieszkujących Wielką Brytanię.

 

 

Masz pytanie?
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
To pole jest wymagane.
Podaj wynik działania: 3 * 9 =