Powrót

Niemcy: "Spotkania z językiem polskim" w Kilonii

Polska Biblioteka w Kilonii rusza z inicjatywą stworzenia cyklu "Spotkania z językiem polskim" dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przede wszystkim Polaków mieszkających w Kilonii i okolicach.

Głównym celem organizatorów będzie nauczanie i doskonalenie języka polskiego w formie ciekawych i interaktywnych spotkań, prowadzonych przez młodą i kreatywną osobę, absolwentkę polonistyki i germanistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studentkę studiów międzykulturowych Polacy i Niemcy w Europie w Poznaniu i Kilonii oraz studiów podyplomowych z nauczania języka polskiego jako obcego w Poznaniu.
Spotkania obejmować będą nie tylko takie tematy jak język i literatura, ale również różnego rodzaju zabawy dla maluchów, wykłady oraz konwersacje dla starszych i mnóstwo uciechy dla wszystkich.

Aby inicjatywa mogła wejść w życie, potrzebujemy zebrać jak największą liczbę zgłoszeń od osób zainteresowanych. Zgłoszenia i najróżniejsze zapytania można kierować w formie wiadomości prywatnej na facebookowej stronie https://www.facebook.com/wkilonii/ lub drogą e-mailową na adres: spotkaniazjezykiem@gmail.com.

Źródło: Katarzyna Giętkowska, 24.10.2017